Правила в'їзду в Німеччину з 25.01.21. Формуляр (онлайн і друкована версія) для реєстрації при в'їзді до Німеччини (Ersatzmitteilung).

Постанова про захист від загрози неконтрольованого поширення коронавіруса SARS-CoV-2, після встановлення Бундестагом Німеччини від 25 січня 2021 р. епідемічного становища національного характеру (Коронавірус-правила в'їзду - CoronaEinreiseV).
- Огляд правил (винятків) для транспорту і умов перевезень.
25 січня 2021 Федеральне уряд прийняв новий указ з новими правилами в'їзду до Німеччини з країн з підвищеним ризиком зараження коронавірусом, щоб вчасно реагувати на дуже динамічний розвиток пандемії корони. Зокрема, поява нових варіацій (мутацій) вірусу, що відрізняються від поточного варіанту вірусу більш швидким поширенням, що вимагає більш широкої інформації, для вжиття заходів щодо запобігання неконтрольованого в'їзду із-за кордону. 
Нове розпорядження для в'їзду заново регулюють зобов'язання по онлайн реєстрації, які існують з листопада 2020 року. Відповідно до цього, кожна людина, що входить у зону ризику, повинна зареєструватися онлайн на сайті: www.einreiseanmeldung.de і мати при собі підтвердження реєстрації (§ 1, абзац 1).
Із вступом у дію постанови, Федеральний уряд Німеччини вводить загальнонаціональний обов'язковий тест, який доповнює карантинні правила федеральних земель. Після перебування у зоні ризику, подорожуючі повинні пред'явити довідку з негативним результатом ПЛР-тесту не пізніше, ніж 48 год. після їх в'їзду на територію Німеччини. (§ 3, абзац 1).
В'їжджаючи із зон ризику, особливо з високим ризиком зараження (зони з високою захворюваністю або зони з новими варіаціями вірусу) повинні надати доказ про негативний результат тесту вже при в'їзді (§ 3 абзац 2). Якщо в'їзд з такої зони ризику ініціюється компетентним органом, необхідно надати доказ компетентному органу для перевірки також до виїзду. Доказ необхідно мати при собі, і він повинен бути наданий на вимогу компетентного органу, тобто органу, що відповідає за поліцейський контроль при перетині кордону, в рамках покладених на цей орган завдань (§ 3 абзац 2). 
Винятки для осіб, які в силу своїх професійних зобов'язань перевозять людей, вантажі або товари через кордон
Розпорядження про в'їзд передбачає виключення для осіб, які в силу своєї професійної діяльності, перевозять людей, вантажі або товари через кордон, ці винятки залежать від виду зони ризику (зони з високою захворюваністю або зони з новими варіантами вірусу).
Зони ризику захворюваності різних категорій, публікуються Інститутом Роберта Коха на сайті: https://www.rki.de/risikogebiete і постійно оновлюються.

1. В'їзд із зон ризику

Зони ризику - це області, в яких існує підвищений ризик зараження SARS-CoV-2.
- Обов'язкова реєстрація:
Особи, які в силу своєї професійної діяльності перевозять людей, вантажі або товари через кордон автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом, звільняються від обов'язкового онлайн реєстрації, якщо вони належним чином дотримуються принципів захисту і гігієни (§ 2 абзац 1 пункт 4).
- Обов'язкове тестування:
Ці особи звільняються також від загального обов'язкового тестування (§ 4 абзац 1 пункт 1).

2. В'їзд із зон з високою захворюваністю

Зони з високою захворюваністю - це області, в яких, на відміну від Німеччини, спостерігається особливо високе (не менше 200 хворих на 100 000 чоловік за останні 7 днів) поширення захворюваності коронавірусу SARS-CoV-2.
- Обов'язкова реєстрація:
Особи, які в силу своєї професійної діяльності перевозять людей, вантажі або товари через кордон автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом, підлягають обов'язковій реєстрації і повинні пройти онлайн реєстрацію, і мати при собі відповідний доказ (§ 2 абзац 3).
- Обов'язкове тестування:
Особи, які в силу своєї професійної діяльності перевозять людей, вантажі або товари через кордон автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом, при перебуванні у Німеччині менше 72 год., при дотриманні відповідних принципів захисту і гігієни, звільняються від обов'язкового тестування (§ 4 абзац 2 пункт 3); в окремих обґрунтованих випадках, при наявності поважної причини, компетентний орган (наприклад, Департамент охорони здоров'я) може надати додаткові виключення (§ 4 абзац 2 пункт 5).

3. В'їзд із зон з новими варіантами вірусу

Зони з новими варіантами вірусу - це області, в яких поширюються нові варіанти (мутації) вірусу, якого ще немає у Німеччині і який представляє собою особливий потенційний ризик, наприклад, у цього вірусу високий ризик інфікування.
- Обов'язкова реєстрація:
Для зони з новими варіантами вірусу немає винятків при обов'язковій реєстрації. Особи, які в силу своєї професійної діяльності перевозять людей, вантажі або товари через кордон автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом, підлягають обов'язковій реєстрації і повинні пройти онлайн реєстрацію, і мати при собі відповідний доказ (§ 2 абзац 4).
- Обов'язкове тестування:
Для зони з новими варіантами вірусу немає винятків при обов'язковому тестуванні. Особи, які в силу своєї професійної діяльності перевозять людей, вантажі або товари через кордон автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом, підлягають загальному обов'язковому тестуванню і повинні вже при в'їзді надати негативний результат тесту (§ 4 абзац 3).

З метою захисту здоров'я з 25 січня 2021 року всі пасажири, які подорожують в/з Німеччини, повинні носити медичну маску або індивідуальний засіб захисту особи вищого класу під час поїздки і в громадському транспорті Німеччини.

Онлайн реєстрація при в'їзді до Німеччини:
www.einreiseanmeldung.de 

Формуляр для реєстрації при в'їзді до Німеччини (Ersatzmitteilung), друкована версія:
Ersatzmitteilung digitale Einreiseanmeldung.pdf (PDF 199Kb)