Правила в'їзду до Німеччини з 10.10.2021 у зв'язку з Covid-19

З 10 жовтня 2021 в'їзд до Німеччини з метою туризму дозволено лише повністю вакцинованим громадянам України. Для вакцинованих громадян дійсними вважатимуться лише щеплення визнаними вакцинами: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson. З моменту введення останньої дози вакцини має пройти щонайменше 14 днів (день вакцинації вважається нульовим). Таким громадянам не потрібні додаткові тести та проходження карантину. З повністю вакцинованими батьками можуть вільно в'їжджати діти до 12 років.

Для безвізового в'їзду до Німеччини потрібно мати діючий біометричний закордонний паспорт, бути повністю вакцинованим, оформити поліс медичного страхування на весь термін перебування в країні та заповнити онлайн-формуляр для в’їзду до Німеччини.

Особи, які не пройшли повний курс вакцинації, мають право в'їзду лише за невідкладної потреби, більш детальна інформація є на офіційному веб-сайті Федерального міністерства закордонних справ Німеччини: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil-protection/coronavirus/travel-restrictions-border-control/IV-restrictions-applying-to-air-and-sea-travel-outside-of-europe/which-skilled-and-highly-qualified-foreign-workersare-permitted-to-enter-Germany.html 

1. Доказ пройденого тестування, вакцинації або перенесена інфекція Covid-19:
2. Обов'язковий карантин

Невакциновані громадяни від 12 років, яким дозволено в'їзд до Німеччини, повинні мати один з документів: Тести на наявність антитіл не визнаються. 

Після в'їзду потрібно пройти 10-денний карантин за місцем проживання/перебування. Цей термін може бути скорочений, якщо тест на COVID-19 здається не раніше ніж через 5 днів після прибуття.
Діти віком до 12 років, які в’їжджають до Німеччини з районів з високим ризиком, можуть автоматично припинити карантин через п’ять днів, навіть не надавши доказів негативного результату тесту.

Подорожуючі мають зберігати результати тесту протягом щонайменше десяти днів після в’їзду до Німеччини та надавати їх компетентним установам на їхню вимогу.

3. Електронна реєстрація в'їзду і карантин

Перед поїздкою до Німеччини необхідно зареєструватися, заповнивши онлайн-формуляр для в'їзду до Німеччини. Ця вимога стосується всіх мандрівників: дорослих і дітей будь-якого віку. Після заповнення анкети система видасть pdf-файл. Його потрібно роздрукувати або зберегти на мобільний телефон. 

Pre-Travel-Clearance - необхідна інформація для цього формуляра: ім'я та прізвище, дата народження, адреса електронної пошти, адреса проживання або адреса знаходження на карантині в Німеччині, дата в'їзду, можлива дата виїзду (необов'язково), транспортний засіб, що використовується і країни перебування в останні 10 днів.
Оскільки цей захід носить обов'язковий характер, порушення закону може призвести до адміністративних наслідків.

Формуляр (Pre-Travel-Clearance) можна заповнити за посиланням:
https://einreiseanmeldung.de/#/ 

Звертаємо Вашу увагу, що тут вказана загальна інформація щодо правил в'їзду, пасажир зобов'язується самостійно уточнити всю інформацію для поїздки: документи для проїзду, вакцинація / тести на Covid-19, формуляри для в'їзду і діючі обмеження, у місцевих органів влади, щоб переконатися, що буде допущений до в'їзду або виїзду з відповідної країни. Компанія не несе відповідальності за документи пасажира і зняття пасажира на кордоні. Рішення про дозвіл на в’їзд завжди приймається на розсуд прикордонної служби.